az  |   tr
Fəlsəfə dünyası

Güncel konu
UFAD YARIŞMA SONUCU UFAD YARIŞMA SONUCU
UFAD yönetim kurulu tarafından yarışma başvurularından her hangi birinin birincilik ödülünün önceden belirlenmiş koşullarına uygun olmadığına karar verilmiştir. İkincilik ödülü için sadece bir çalışmanın, üçüncülük ödülü için ise üç çalışmanın yarışma kriter ve taleplerine uygun olduğu kararlaştırılmıştır.

 
 
Yeniliklər
UFAD TOPLANTI UFAD TOPLANTI
17 Mart 2017 tarihinde Ufad'ta toplantı yapıldı.
DOĞU-BATI FELSEFE KÖPRÜSÜ SEMİNERİ DOĞU-BATI FELSEFE KÖPRÜSÜ SEMİNERİ
İbn Haldun Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü'nde Prof. Dr. Salahaddin Khalilov'un ''Doğudan Batıya Felsefe Köprüsü'' isimli semineri gerçekleştirilecektir.
UFAD Toplantı UFAD Toplantı
10.02.2017 tarihinde UFAD'da bir toplantı gerçekleştirildi.
2017 Felsefe Takvimi 2017 Felsefe Takvimi
UFAD tarafından 2017 yılı için hazırlanan felsefe takvimi yayınlandı.
UFAD Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkında UFAD Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkında
10 Şubat 2017 tarihinde saat 16:00'da UFAD Yönetim Kurulu'nun toplantısı gerçekleştirilecektir.

Doğa ruhun maddi görüntüsü olduğundan, insan onu yalnız ruhun yardımı ile anlayabilir
Ebu Turhan
 
 Felsefi müzakere
Yanıtla
 
  Elmi konfranslar və faydalı linklər
 
 DERGİ
2017 - 2 Dünya getdikcə daha çox fəlsəfəsizləşir və sanki göylər yerə enir. Amma fəlsəfi düşüncələr və polemikalar səngimək bilmir və “Fəlsəfə” jurnalı da hələ çıxmaqda davam edir.
Devamı
 KİTAP
MEDENİYET ve KÜLTÜR Modern hayatı mazi üzerine inşa etme çabaları ifrat düzeye vardığında zararlı sonuçlar doğurmaktadır. Bu durum, muhteşem bir sarayı kadim bir mabet üzerine inşa etme girişimine benzer.
Devamı
AŞKIN RENKLERİ ''Aşkın Renkleri'' Kitabı Aşk konusu yüzyıllarca düşünen ve seven insanların temel konusu olmuştur.Tabii ki bu konuda hiç düşünmeden sevenlerde, çok düşünüp fakat bütün yaşamı boyunca hiç sevmeyenlerde var.
Devamı
Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Azerbaycan'da çok sayıda ünlü müsteşrik bulunmaktadır. Dünyaca ünlü olan müsteşrikler... Arapça Farsça ve Türkçe'nin meşhur dil bilimcileri, bu dillerde yazılan manzumelerin uzman araştırmacıları, Azerbaycan'ın ve bütün İslam aleminin ünlü tarihçileri İslam üzerine araştırma yapan akademisyenler, metin uzmanları vb. birkaç yıl öncesine kadar Azerbaycan'da şarkiyat alanında öncülüğünü yapan Aida İmankuliyeva da, ilk bakışta sadece, bu tür ünlü müsteşriklerden biri olarak gözükmektedir.
Devamı
"swfobject.js"

© 2010 Felsefe Dünyası- Tüm hakları saklıdır. Sitede bulunan bilgiler ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir. Site Elshad100 tarafından hazırlandı.