az  |   tr
Fəlsəfə dünyası

UFAD Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkında   –  [07.02.2017]

UFAD Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkında

UFAD Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkında

10 Şubat 2017 tarihinde saat 16:00'da UFAD Yönetim Kurulu'nun toplantısı gerçekleştirilecektir. Derneğin Beylerbeyi (Üsküdar) ofisinde yapılacak toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri ele alınacaktır:

1.2016 yılıiçin ilan edilmiş felsefe yarışma ödüllerinin sahiplerine takdim edilmesi,

2. UFAD'ınve FelsefeDergisi'nin 2016 yılındaki faaliyet istikametlerinin müzakeresi ve 2017 yılı içinhedeflerin belirlenmesi,

3. 2017 yılı için hazırlanmış felsefe takviminin tanıtımı,

4. Dernek üyeliği için yeni aday başvurularının onaylanması.

Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra UFAD'ın diğer üyeleri, derneğin faaliyetlerine aktif olarak katılan ve Felsefe Dergisi'nde makaleleri yayımlanan akademisyenler ve lisansüstü öğrencileri de toplantıya katılabilirler.

okundu: 4622    Çap et    Dostuna göndər


Doğa ruhun maddi görüntüsü olduğundan, insan onu yalnız ruhun yardımı ile anlayabilir
Ebu Turhan
 
 Felsefi müzakere
Yanıtla
 
  Elmi konfranslar və faydalı linklər
 
 DERGİ
2017 - 2 Dünya getdikcə daha çox fəlsəfəsizləşir və sanki göylər yerə enir. Amma fəlsəfi düşüncələr və polemikalar səngimək bilmir və “Fəlsəfə” jurnalı da hələ çıxmaqda davam edir.
Devamı
 KİTAP
MEDENİYET ve KÜLTÜR Modern hayatı mazi üzerine inşa etme çabaları ifrat düzeye vardığında zararlı sonuçlar doğurmaktadır. Bu durum, muhteşem bir sarayı kadim bir mabet üzerine inşa etme girişimine benzer.
Devamı
AŞKIN RENKLERİ ''Aşkın Renkleri'' Kitabı Aşk konusu yüzyıllarca düşünen ve seven insanların temel konusu olmuştur.Tabii ki bu konuda hiç düşünmeden sevenlerde, çok düşünüp fakat bütün yaşamı boyunca hiç sevmeyenlerde var.
Devamı
Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Azerbaycan'da çok sayıda ünlü müsteşrik bulunmaktadır. Dünyaca ünlü olan müsteşrikler... Arapça Farsça ve Türkçe'nin meşhur dil bilimcileri, bu dillerde yazılan manzumelerin uzman araştırmacıları, Azerbaycan'ın ve bütün İslam aleminin ünlü tarihçileri İslam üzerine araştırma yapan akademisyenler, metin uzmanları vb. birkaç yıl öncesine kadar Azerbaycan'da şarkiyat alanında öncülüğünü yapan Aida İmankuliyeva da, ilk bakışta sadece, bu tür ünlü müsteşriklerden biri olarak gözükmektedir.
Devamı
"swfobject.js"

© 2010 Felsefe Dünyası- Tüm hakları saklıdır. Sitede bulunan bilgiler ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir. Site Elshad100 tarafından hazırlandı.