az  |   tr
Fəlsəfə dünyası

UFAD Toplantı   –  [11.02.2017]

UFAD Toplantı

10.02.2017 tarihinde UFAD’ın toplantısında aşağıdaki meseleler görüşüldü:

1.2016 yılıiçin ilan edilmiş felsefe yarışma ödüllerinin sahiplerine takdim edildi.

2. UFAD'ın ve Felsefe Dergisi'nin 2016 yılındaki faaliyet istikametleri müzakere edildi ve 2017 yılı için hedefler belirlendi.

3. 2017 yılı için hazırlanmış Felsefe Takviminin tanıtımı yapıldı.

4. UFAD ile TFD (Türkiye Felsefe Derneği) arasında emekdaşlık anlaşması imzalandı.

5.UFAD ile AFESA’nın ortak çalışması olan Felsefe Dergisi’nin 2017 yılı için faaliyet planı müzakere edildi.

6. Dernek üyeliği için yeni aday başvurularının onaylanması

Toplantıya UFAD yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Salahaddin Khalilov, 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tahsin Görgün, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Bıçak, Üsküdar Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Marmara Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rahim Acar, Trakya Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nebi Mehdiyev, Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ebulfez Süleymanlı, Yıldırım Beyazıd  Üniversitesi Felsefe bölümünden Prof. Dr. Levent Bayraktar, Ankara Üniversitesinden Doç. Dr. Fulya Bayraktar ve diğer üniversiteleri temsil eden öğretim üyleri ve doktora öğrencileri katıldılar.

Ödül Alanlar:

Doç. Dr. Ahmet Ayhan Çitil, Doç. Dr. Emre Dağtaşoğlu, Doç Dr. Ertan Kardeş, Dr. Suat Gözcü

Toplantıdan bazı Kareler:

okundu: 5755    Çap et    Dostuna göndər


Doğa ruhun maddi görüntüsü olduğundan, insan onu yalnız ruhun yardımı ile anlayabilir
Ebu Turhan
 
 Felsefi müzakere
Yanıtla
 
  Elmi konfranslar və faydalı linklər
 
 DERGİ
2017 - 2 Dünya getdikcə daha çox fəlsəfəsizləşir və sanki göylər yerə enir. Amma fəlsəfi düşüncələr və polemikalar səngimək bilmir və “Fəlsəfə” jurnalı da hələ çıxmaqda davam edir.
Devamı
 KİTAP
MEDENİYET ve KÜLTÜR Modern hayatı mazi üzerine inşa etme çabaları ifrat düzeye vardığında zararlı sonuçlar doğurmaktadır. Bu durum, muhteşem bir sarayı kadim bir mabet üzerine inşa etme girişimine benzer.
Devamı
AŞKIN RENKLERİ ''Aşkın Renkleri'' Kitabı Aşk konusu yüzyıllarca düşünen ve seven insanların temel konusu olmuştur.Tabii ki bu konuda hiç düşünmeden sevenlerde, çok düşünüp fakat bütün yaşamı boyunca hiç sevmeyenlerde var.
Devamı
Romantik Şiirde Doğu Batı Meseleleri Azerbaycan'da çok sayıda ünlü müsteşrik bulunmaktadır. Dünyaca ünlü olan müsteşrikler... Arapça Farsça ve Türkçe'nin meşhur dil bilimcileri, bu dillerde yazılan manzumelerin uzman araştırmacıları, Azerbaycan'ın ve bütün İslam aleminin ünlü tarihçileri İslam üzerine araştırma yapan akademisyenler, metin uzmanları vb. birkaç yıl öncesine kadar Azerbaycan'da şarkiyat alanında öncülüğünü yapan Aida İmankuliyeva da, ilk bakışta sadece, bu tür ünlü müsteşriklerden biri olarak gözükmektedir.
Devamı
"swfobject.js"

© 2010 Felsefe Dünyası- Tüm hakları saklıdır. Sitede bulunan bilgiler ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir. Site Elshad100 tarafından hazırlandı.